booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Naujienlaiškis (lapkritis)

Šiame naujienlaiškyje skaitykite:

 • Aktyvaus Europos pilietiškumo forumas ir Auksinių žvaigždžių apdovanojimai
 • Paskelbti „Europa piliečiams“ priemonės Piliečių projektai atrankos rezultatai
 • Įgyvendintų projektų informacijos sklaidos skiltis Europos Komisijos tinklapyje
 • Lenkijos asociacija siūlo bendradarbiauti vietinės savivaldos organizacijoms ir bendruomenėms
 • Išsakykite savo nuomonę apie ES finansavimo taisykles
 • Parama kultūros srities darbuotojų kelionėms į Šiaurės šalis
 • Kvietimas teikti projektus Europos Komisijos Plėtros generalinio direktorato konkursui

Aktyvaus Europos pilietiškumo forumas ir Auksinių žvaigždžių apdovanojimai

Kaip ir kiekvienais metais Europos Komisija, siekdama pažymėti ir išskirti projektus, kurie ženkliai prisideda prie aktyvaus Europos pilietiškumo plėtojimo, 2009 m. gruodžio 16 dieną rengia Auksinių žvaigždžių apdovanojimus (Golden Stars Awards 2009). Juose kasmet apdovanojamos programos „Europa piliečiams“ rėmuose sėkmingai įgyvendintos iniciatyvos, kurios galėtų būti pavyzdžiu ar inspiracijos šaltiniu kitoms pilietiškoms organizacijoms ar tiesiog piliečiams. Apdovanojimai prasidės politiniais debatais apie aktyvaus pilietiškumo ugdymą per savanoriškas veiklas. Greitu metu internete turėtų pasirodyti  registracijos forma, išsami renginio programa bei specialus tinklapis.

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://ec.europa.eu/citizenship/news/news919_en.htm.

 

Paskelbti „Europa piliečiams“ priemonės Piliečių projektai atrankos rezultatai

Pagal vykdomosios agentūros EACEA paskelbtą sąrašą, iš viso 1 869 845 eurų parama bus skirta vienuolikos projektų įgyvendinimui iš septynių šalių.

Parama pagal 1 veiksmo 2.1 priemonę  teikiama įvairaus pobūdžio tarptautiniams ir tarpdisciplininiams projektams, tiesiogiai įtraukiantiems piliečius. Remiami tokie projektai, kuriais: tiriama piliečių nuomonė apie pagrindinius Europos iššūkius ateityje; naudojamos pažangios metodikos, skatinančios piliečių tarpusavio veiklas ir diskusijas, susijusias su piliečių kasdieninį gyvenimą įtakojančia ES politika; kuriami mechanizmai, kurie Europos piliečiams gali padėti lavinti pilietinius įgūdžius ar formuoti jų požiūrį ir nuomonę apie Europos integracijos procesus; skatinamas dialogas tarp Europos piliečių ir Europos Sąjungos institucijų.

Išsamesnę informaciją apie šią priemonę galite rasti EACEA tinklapyje.

 

Įgyvendintų projektų informacijos sklaidos skiltis Europos Komisijos tinklapyje

Švietimo, garso, vaizdo ir kultūros vykdomoji agentūra (EACEA) Europos Komisijos pilietybės  tinklapyje sukūrė skiltį, skirtą projektų,  įgyvendintų pagal „Europa piliečiams“ programą, rezultatų bei informacijos sklaidai. Joje paramą gavusių projektų organizatoriai gali talpinti įgyvendintų iniciatyvų metu išleistas publikacijas, atliktus tyrimus ar kitą informaciją.

Nuoroda: http://ec.europa.eu/citizenship/sharing-experience/experience118_en.htm.

 

Lenkijos asociacija siūlo bendradarbiauti vietinės savivaldos organizacijoms ir bendruomenėms

Varšuvoje įsikūrusi Nacionalinė savivaldos asociacija (Krajowe Porozumienie Samorzadowe, Lenkija), kuri dirbdama su vietinės savivaldos organizacijomis ir bendruomenėmis siekia prisidėti prie pilietiškos visuomenės formavimosi, ieško partnerių Europos Sąjungos šalyse. Galimos bendradarbiavimo sritys:

 • apsikeitimas patirtimi;
 • veiklos metodų ir formų tobulinimas;
 • tarpkultūrinio dialogo užmezgimas;
 • pilietinės visuomenės idėjos plėtojimas;
 • bendradarbiavimo tarp privačių asmenų ir bendruomenių inicijavimas;
 • bendros veiklos vykdymas.

Kvietimą bendradarbiauti rasite čia. Kontaktai: asociacijos vadovas Antoni Gut, el. p. krajoweporozumieniesamorzadowe@gmail.com, tel. +48504138768.

 

Išsakykite savo nuomonę apie ES finansavimo taisykles

Antrąjį kartą peržiūrint ES finansuojamų programų finansavimo taisykles, Europos Komisija paskelbė viešą apklausą, į kurią kviečia įsijungti paramos gavėjus bei fondų specialistus bei išsakyti savo nuomonę apie tai, kaip būtų galima tobulinti ir padaryti efektyvesnėmis ES paramos skyrimo taisykles bei sutartis. Atvira apklausa suteikia galimybę visoms suinteresuotoms grupėms pasidalinti savo patirtimi bei pateikti Komisijai siūlymus kaip pagerinti ES skiriamos paramos prieinamumą ir palengvinti finansinių ataskaitų pateikimą. Į šios apklausos rezultatus bus atsižvelgiama rengiant naujos kartos Europos Sąjungos programas, kurios turėtų startuoti 2014 metais. Išsakyti savo nuomonę galite iki 2009 m. gruodžio 18 d.

Daugiau informacijos apie apklausą rasite šiuose tinklapiuose:

 

Parama kultūros srities darbuotojų kelionėms į Šiaurės šalis

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kviečia profesionalius menininkus, prodiuserius ir kultūros srities darbuotojus pasinaudoti parama kelionėms į Šiaurės šalis. Tokią galimybę siūlo bendra Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinė mobilumo programa. Pagal šią programą finansuojamos individualių pareiškėjų kūrybinės kelionės iš/į Šiaurės šalis. Pareiškėjų amžius neribojamas. Paskutinis 2009 m. paraiškų teikimo terminas yra lapkričio 11 d.

Daugiau informacijos apie programą ir paraiškos formas rasite Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje tinklapyje.

 

Kvietimas teikti projektus Europos Komisijos Plėtros generalinio direktorato konkursui

Europos Komisijos Plėtros generalinis direktoratas skelbia konkursą projektams, susijusiems su informacijos apie Europos Sąjungos plėtrą sklaida. Konkursui gali būti teikiami plėtros procesus nušviečiančių renginių (debatų, komunikacinės veiklos) ar audiovizualinės produkcijos gamybos bei platinimo programų projektai. Siūlomi projektai turėtų: didinti visuomenės supratimą apie ES plėtrą, skatinti diskusijas apie plėtros proceso aktualijas; supažindinti ES šalių narių piliečius su padėtimi šalyse-kandidatėse bei narystės siekiančiose pietryčių Europos šalyse. Paraiškų teikimo terminas – 2009 m. lapkričio 30 d.

Smulkesnė informacija apie konkursą ir paraiškų teikimo sąlygas: http://ec.europa.eu/enlargement/how-does-it-work/grants-tenders/grants/index_en.htm.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras