booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Balandžio 30 d. – “Gyvos Europos atminties“ projektų paraiškų teikimo terminas

Primename, kad artėja kasmetinis ES programos „Europa piliečiams“ (2007-2013 m.) paraiškų teikimo terminas, skirtas programos 4 veiksmui „Gyva Europos atmintis“balandžio 30 diena.

Programos 4 veiksmas „Gyva Europos atmintis“ skirtas projektams, siekiantiems išsaugoti vietas ir archyvus, susijusius su deportacijomis, ar įamžinti nacizmo ir stalinizmo aukų atminimą. Remiamų projektų tikslas – išlaikyti gyvą atmintį apie nacizmo ir stalinizmo aukas ir siekti, kad dabartinė ir būsimosios kartos daugiau žinotų ir geriau suprastų tai, kas vyko koncentracijos stovyklose ir kitose masinių civilių gyventojų žudynių vietose.

Paraiškas pagal šią priemonę gali teikti pelno nesiekiančios organizacijos. Projektui įgyvendinti nebūtini (tačiau pageidaujami) partneriai. Projektas turėtų prasidėti tarp 2010 m. spalio 1 d ir 2010 m. gruodžio 30 d. Projekto trukmė – iki 12 mėnesių.

Paramos dydis skaičiuojamas dviem metodais:

- renginių projektams (konferencijoms, seminarams, kolokviumams, pratyboms, diskusijoms, iškilmingiems minėjimams, susitikimams, kūrybiniams seminarams, mokomajai veiklai, socialinei ir kultūrinei veiklai ir pan.) skiriama parama, kurios dydis priklauso nuo renginio dienų ir dalyvių skaičiaus.

- gamybos ir realizavimo projektams (leidiniai, tinklalapiai, TV ir radijo laidos, garso ir vaizdo medžiagos gamyba, visuomenės nuomonės apklausa, tyrimai, analizė, ugdymo ir mokymo medžiagos rengimas, naujų informacinių technologijų taikymas, parodų rengimas, mokslinė tiriamoji veikla, pokalbiai, informacijos ir dokumentacijos centrų steigimas, mikrofišų gamyba, archyvų skaitmenizavimas, katalogų leidimas, švietimo programų rengimas, multimedijos prezentacijos, filmai, senų namų restauravimas, muziejų renovacija, memorialinės lentos, duomenų bazių kūrimas, mokomųjų maršrutų rengimas ir t. t.) skiriama parama nuo 10 000 iki 55 000 eurų.

Užpildyta elektroninė paraiškos forma turi būti pateikiama internetu iki balandžio 30 d. 12 val. (CEST). Taip pat vėliausiai iki balandžio 30 d. reikia išsiųsti popierinę paraiškos formos versiją su priedais. Elektroninę paraiškos formą bei prie jos pridedamų dokumentų sąrašą bei formas galite rasti oficialiame programos tinklapyje.

Išsamios informacijos apie programą ieškokite lietuviškame tinklapyje old.pilieciams.eu arba oficialiame programos tinklapyje http://eacea.ec.europa.eu/citizenship. Taip pat tiems, kas ruošiasi teikti paraiškas, svarbu perskaityti programos vadovą, kurį galite rasite čia>>.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras