booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Birželio 1 d. – paraiškų teikimo terminas 4 veiksmo “Gyva Europos atmintis“ projektams

Primename, kad artėja kasmetinis ES programos „Europa piliečiams“ (2007-2013 m.) paraiškų teikimo terminas, skirtas programos 4 veiksmui „Gyva Europos atmintis“birželio 1 diena.

Programos 4 veiksmas „Gyva Europos atmintis“ skirtas projektams, siekiantiems išsaugoti vietas ir archyvus, susijusius su deportacijomis, ar įamžinti nacizmo ir stalinizmo aukų atminimą. Remiamų projektų tikslas – išlaikyti gyvą atmintį apie nacizmo ir stalinizmo aukas ir siekti, kad dabartinė ir būsimosios kartos daugiau žinotų ir geriau suprastų tai, kas vyko koncentracijos stovyklose ir kitose masinių civilių gyventojų žudynių vietose.

Paraiškas pagal šią priemonę gali teikti pelno nesiekiančios organizacijos (nevyriausybinės organizacijos, išlikusių tų įvykių liudininkų asociacijos, aukų šeimų asociacijos, memorialai, muziejai, vietos ar regiono savivaldos institucijos, federacijos, mokslinių tyrimų grupės ir institutai, švietimo įstaigos, religinės organizacijos, savanoriškos veiklos organizacijos ir t. t.). Projektui įgyvendinti nebūtini (tačiau pageidaujami) partneriai. Projektas turėtų prasidėti tarp 2011 m. gruodžio 1 d. ir 2012 m. gegužės 31 d. Projekto trukmė – iki 12 mėnesių.

Mažiausia dotacija, kurios galima prašyti projektui yra 10 000 eurų, didžiausia – 55 000 eurų. Paramos dydis skaičiuojamas dviem metodais:

- renginių projektams (konferencijoms, seminarams, kolokviumams, pratyboms, diskusijoms, iškilmingiems minėjimams, susitikimams, kūrybiniams seminarams, mokomajai veiklai, socialinei ir kultūrinei veiklai ir pan.) skiriama parama, kurios dydis priklauso nuo renginio dienų ir dalyvių skaičiaus.

- gamybos ir realizavimo projektams (leidiniai, tinklalapiai, TV ir radijo laidos, garso ir vaizdo medžiagos gamyba, visuomenės nuomonės apklausa, tyrimai, analizė, ugdymo ir mokymo medžiagos rengimas, naujų informacinių technologijų taikymas, parodų rengimas, mokslinė tiriamoji veikla, pokalbiai, informacijos ir dokumentacijos centrų steigimas, mikrofišų gamyba, archyvų skaitmenizavimas, katalogų leidimas, švietimo programų rengimas, multimedijos prezentacijos, filmai, senų namų restauravimas, muziejų renovacija, memorialinės lentos, duomenų bazių kūrimas, mokomųjų maršrutų rengimas ir t. t.).

Užpildyta elektroninė paraiškos forma turi būti pateikiama internetu iki birželio 1 d. 12 val. (CEST). Taip pat vėliausiai iki birželio 1 d. reikia paštu išsiųsti paraiškos priedus. Elektroninę paraiškos formą bei prie jos pridedamų dokumentų sąrašą bei formas galite rasti oficialiame programos tinklapyje.

Išsamios informacijos apie programą ieškokite lietuviškame tinklapyje old.pilieciams.eu arba oficialiame programos tinklapyje http://eacea.ec.europa.eu/citizenship. Taip pat tiems, kas ruošiasi teikti paraiškas, svarbu perskaityti 2011 metais atnaujintą programos vadovą, kurį galite rasite čia>>.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras