booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Kvietimas į du istorinės atminties renginius

Tarptautinė istorinė konferencija „Istorija ir atmintis. Sovietinė praeitis 1953 – 1990 m.“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti 2011 m. lapkričio 28–29 d. kviečia į tarptautinę istorinę konferenciją „Istorija ir atmintis. Sovietinė praeitis 1953 – 1990 m.“ Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų didžiojoje salėje.
Jos tikslas yra pristatyti naujausius tyrimus ir bendrai paanalizuoti, kaip sovietinis okupacinis režimas paveikė okupuotas šalis ir jų visuomenes. Istorikai, sociologai, politikos mokslų specialistai, žurnalistai ir kiti profesionalai iš Lietuvos ir kitų šalių diskutuos apie režimo nusikaltimus Vidurio ir Rytų Europoje, pasipriešinimo slopinimą, žmogaus teisių pažeidinėjimą, normalių socialinių ir ekonominių ryšių žlugdymą ir sovietinį palikimą po formalaus totalitarinės sistemos žlugimo. Tai bus puiki proga daugiau sužinoti apie skirtingų šalių patirtį sovietinės okupacijos metais ir galimybė apsvarstyti, kaip stiprinti ES valstybių piliečių žinias apie Europos istoriją bei suvokimą apie totalitarinių režimų padarytus nusikaltimus, skatinti plačias diskusijas apie totalitarizmo priežastis ir pasekmes bei kaip šviesti jaunimą, apsaugant ES šalių politines sistemas nuo radikalių ideologijų įtakos.
Ši konferencija yra organizuojama atsiliepiant į Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą 2011 metus minėti Netekčių metais ir įgyvendinant tarptautinį projektą „Istorija ir atmintis“, kurį remia Europos komisija ir dalinai finansuoja programa „Europa piliečiams“. Šio projekto partneriai yra Totalitarinių režimų tyrimo institutas (Čekijos Respublika), Rumunijos tremčių atminties ir komunistinių nusikaltimų tyrimų institutas (Rumunija) ir Lietuvos Respublikos Seimas.
Dalyvauti konferencijoje gali visi norintys, tačiau būtina išankstinė registracija. Prašome registruotis Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos sekretoriate iki 2011 m. lapkričio 24 d. (ketvirtadienio): elektroniniu paštu komisija@lrv.lt, faksu (8~5) 2663805 arba telefonu (8~5) 2663804. Prašome pranešti: vardą, pavardę, darbovietę (organizaciją), adresą, el. paštą, telefoną.
Daugiau informacijos: www.komisija.lt ir tel.: (8~5) 2663818, 2663804.

Dokumentinio filmo “Ledo vaikai” premjera Lietuvoje

VšĮ „TV Europa“  2011 m. lapkričio 29 d. 17 val. Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A, Vilnius) pristatys dokumentinį filmą „Ledo vaikai“.
LEDO VAIKAI – tai  tarptautinis projektas (įgyvendinamas bedradarbiaujant su Švedijos organizacija „Production company Language 16“), siekiantis  dokumentinio kino priemonėmis supažindinti visuomenę su totalitarinių režimų istorijoje rečiau nagrinėjama tema – sovietinio teroro metu iš Baltijos šalių ištremtų ar tremtyje  gimusių vaikų patirtimis ir likimais. Tarptautinės kūrybinės grupės narių iš Lietuvos, Latvijos ir Švedijos tikslas -  užfiksuoti labiausiai pažeidžiamų stalininių represijų aukų liudijimus, permąstyti jų asmenines patirtis pamatinių Europos Sąjungos vertybių – laisvės, demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms – kontekste. Ypatingai filmo kūrėjus domina, kaip tremtis paveikė ją patyrusių vaikų pasaulėžiūros, humanistinių vertybių sistemos bei tautinio identiteto formavimąsi, kas vėliau sąlygojo buvusių tremtinių  aktyvią poziciją siekiant ir atkuriant Baltijos šalių nepriklausomybę.
LEDO VAIKAI – tai projektas, jungiantis įvairių kartų ir tautų atstovus, buvusius tremtinius bendram tikslui – pasakoti, atsiminti, dalintis patirtimi tam, kad  būtų atskleistas  totalitarinių režimų žiaurumas ir beprasmybė, kad būtų įamžintos konkrečių teroro aukų bei tautų patirtos skriaudos, kad būtų parodyti humanistiniai žmonių pasirinkimai.
Projektas dalinai finansuojamas pagal ES programos „Europa piliečiams“ 4 veiksmą „Gyva Europos atmintis“.
Daugiau informacijos rasite apsilankę tinklalpyje www.childrenoftheice.eu

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras