booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Naujienlaiškis (sausis)

Šiame naujienlaiškyje skaitykite:
– Paskutinis kvietimas teikti paraiškas Pagalbos fondui Lietuvoje
– Kvietimas teikti siūlymus žmogaus teisių ugdymo mokymams
– Ieškomas partneris Kekavos (Latvija) organizacijos rengiamam miestų giminiavimosi projektui
– Rumunijos organizacija ieško partnerių projektui
– Ieškomi partneriai Latvijos Jaunpils savivaldybės rengiamam miestų giminiavimosi projektui
– Siek savo teisių Europos Sąjungoje: tinklalapis citizenshouse.eu
– Tyrimas: Ar reikėtų interneto priemonių tarptautinių projektų valdymui?
– 2012 m. – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai
– Sausio 13 d. prisijunk prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskutinis kvietimas teikti paraiškas Pagalbos fondui Lietuvoje

2009 m. viduryje pradėjęs veikti Pagalbos fondas Lietuvoje siekė remti visų pirma nevyriausybinių organizacijų veiklą, kuri švelnintų krizės padarinius ir stiprintų pilietiškumą, parodytų veiksmingus būdus kaip operatyviai ir realistiškai spręsti kylančias problemas, padėtų kuo platesniam ratui pažeidžiamiausių visuomenės narių. Paskutinis Pagalbos fondo Lietuvoje kvietimas skiriamas pilietinėms iniciatyvoms, skatinančioms visuomenės solidarumą ir bendradarbiavimą krizės akivaizdoje įprastose fondo veikimo srityse. Prioritetas teikiamas projektams, kuriuose bendradarbiauja įvairios socialinės grupės ir organizacijos siekdamos padėti labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams bei projektams, kurie skatina pozityvumą, žmonių aktyvumą ir tenkina pilietines visuomenės poreikius krizės situacijoje. Planuojamas paskutiniojo kvietimo teikti paraiškas biudžetas – 200 000 Lt. Didžiausia prašoma paramos suma vienam projektui – 60 000 Lt. Paraiškas galima pateikti iki 2012 m. sausio 16 d. imtinai. Detalesnes paramos taisykles ir paraiškos formą galima rasti adresu: www.osfl.lt

Kvietimas teikti siūlymus žmogaus teisių ugdymo mokymams

Europos Tarybos Jaunimo departamentas kviečia teikti pasiūlymus nacionaliniams ir regioniniems mokymams rengti žmogaus teisių edukacijos tema. Kursų metu turi būti siekiama paruošti mokymų vadovus, jaunimo darbuotojus, jaunimo lyderius, taip pat švietimo sistemos atstovus plėtoti žmogaus teisių temos projektus nacionaliniu lygmeniu bei populiarinti žmogaus teisių edukaciją jaunimo veiklose.  Susidomėjusios organizacijos gali teikti paraiškas institucinei, edukacinei ir finansinei paramai gauti. Paraiškos priimamos iki 2012 sausio 15 d. Daugiau informacijos apie šį kvietimą teikti pasiūlymus galite rasti čia, arba apsilankę tinklalapyje http://www.coe.int/youth.

Ieškomas partneris Kekavos (Latvija) organizacijos rengiamam miestų giminiavimosi projektui

Kekavos savivaldybės kultūros agentūra ieško partnerių iš įvairių Europos šalių, norinčių kartu teikti projektą „Bendro kultūros paveldo atradimai Europos kryžkelėse“ programos „Europa piliečiams“ 1.1 priemonei „Miestų giminiaivimosi veikloms skirti piliečių susitikimai“ (paraiškų teikimo terminas – 2012 vasario 15 d.). Projektu būtų siekiama pasikeisti projekto dalyvių – vietos bendruomenių narių, įvairių Europos šalių ne pelno organizacijų, dirbančių istorijos ir kultūros tyrimų srityse – patirtimi ir jos savarba atrandant bendrą Europos kultūros paveldą, taip pat užmegzti ilgalaikius neformalius ryšius tarp piliečių. Projekto veiklos vyktų 2012 m. birželio 14 – 17 dienomis Kekavos mieste.
Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti čia arba susisiekę šiais kontaktais:

Reinis Zobens
Projektų vadybininkas
Kekavas novada kulturas agentura
E.p. reinis.zobens@kekava.lv
Tel. +371 29206474
Rigas iela 26, Kekava, LV-2123, Latvija
www.parkulturu.lv

Rumunijos organizacija ieško partnerių projektui

„Rumunijos Mokymosi visą gyvenimą bendruomenė” ieško partnerių projektui, kurį ketina teikti „Europa piliečiams” programos 2 veiksmo 3 priemonei „Parama pilietinės visuomenės organizacijų rengiami projektai” (paraiškų teikimo terminas – 2012 m. Vasario 15 d.). Projektas bus skirtas Europos vyresnio amžiaus ir jaunimo piliečiams, kurie kartu interaktyvių kūrybinių dirbtuvių metu turės galimybę išsamiau susipažinti su Europos Sąjunga. Projektas truks 18 mėnesių. Organizacija „Rumunijos Mokymosi visą gyvenimą bendruomenė” turi patirties įgyvendinant programos „Europa piliečiams” remiamus projektus. Projekto partneriais turėtų būti nevyriausybinės organizacijos ar savivavldybės, dirbančios su vyresnio amžiaus žmonėmis ir jaunimu. Susidomėjusios organizacijos turėtų susisiekti su projekto koordinatore Simona Musteata el.paštu simona@srep.ro, kartu pridedant organizacijos aprašymą, patirtį įgyvendinant ES projektus.

Ieškomi partneriai Latvijos Jaunpils savivaldybės rengiam miestų giminiavimosi projektui

Jaunpils savivaldybė ieško partnerių projektui „Kuriant kartu aktyvią, demokratinę ir tolerantišką kaimo bendruomenę“, kurį ketina teikti programos „Europa piliečiams“ 1.1 priemonei  „Miestų giminiavimosi veikloms skirti piliečių susitikimai“. Projekto tikslas – suburti skirtingų Europos šalių kaimo bendruomenių narius, aptarti ir sužinoti naujų būdų aktyvios, demokratinės ir tolerantiškos visuomenės plėtojimui. Projekto metu numatoma rengti konferencijas, diskusijas, praktinius mokymus apie NVO bei pilietines iniciatyvas bei jų vaidmenį kaimo teritorijose, taip pat skatinti dialogą tarp skirtingų kartų ir kultūrų. Projekto dalyviai turės galimybę susipažinti su Latvijos tradicijomis, amatų technikomis, dalyvauti ekskursijose Jaunpils miestelyje ir jo apylinkėse. Projekte jau dalyvauja Italijos partneriai, tačiau Jaunpils savivaldybė ieško dar dviejų partnerių. Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti čia arba susisiekę su projekto koordinatore:
Zane Vanaga
Jaunpils Local Council
Tel. +371 26440254
E.p. zane.jaunpils@inbox.lv

Siek savo teisių Europos Sąjungoje: tinklalapis citizenshouse.eu

2011 m. pabaigoje Europos pilietinės visuomenės namai (European Civil Society House) pristatė tinklalapį citizenshouse.eu, kuris veikia kaip paprastas, bet įvairiapusiškas tarpininkas tarp Europos piliečių ar pilietinės visuomenės organizacijų bei Europos Sąjungos institucijų. Šis puslapis pristato penkis būdus, kurie gali tau padėti siekti savo teisių Europos Sąjungoje. Jame galima:
- pateikti skundus Europos Komisijai;
- susirasti reikalingus administracinius dokumentus;
- pateikti peticijas Europos Komisijai
- išsakyti pageidavimus ar pastabas Europos pareigūnams;
- prisijungti prie „Europos piliečių iniciatyvos”, kurioje milijonas ES piliečių gali reikalauti legitimacijos Europos Sąjungos mastu.

Šiuo metu tinkalalpyje veikia Dažniausiai užduodamų klausimų skiltis, kurioje galima sužinoti apie visas egzistuojančias proceduras ar Europos teises, taip pat Diskusijų forumas, kuriame galima sužinoti kitų piliečių nuomonę apie Europos reikalus ar galimų kampanijų efektyvumą. Ateityje planuojama tinklalapyje įkurti realiuoju laiku veikiantį pagalbos centrą bei įdiegti galimybę kurti peticijas.

Tyrimas: Ar reikėtų interneto priemonių tarptautinių projektų valdymui?

Kultūros centras „In Actio“ (Lietuva) ir Consult and Design International (Jungtinė Karalystė), šiuo metu tiria interneto projektų valdymo priemonės poreikį, ypač kuriant, plėtojant ir vertinant tarptautinius projektus Europoje ir už jos ribų. Šios organizacijos maloniai prašo skirti 5 minutes savo laiko, kad galėtų išsiaiškinti svarbiausius projektų vadovų, dalyvių, ekspertų ir mokymų vadovų poreikius tarptautinių projektų atžvilgiu. Apklausą sudaro tik 8 klausimai. Jei Jums kada nors teko organizuoti ir/ar dalyvauti tarptautiniame projekte, organizatoriai labai norėtų išgirsti Jūsų patirtį!
Apklausą galima rasti paspaudus nuorodą: www.eusurvey.org

2012 m. – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai

2012-ieji paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Tai proga mums visiems pamąstyti, kaip europiečiai ilgiau gyvena ir ilgiau išlieka sveikesni nei kada nors anksčiau, ir pasinaudoti tokių aplinkybių teikiamomis galimybėmis. Europos metais siekiama labiau informuoti apie problemas ir geriausius jų sprendimo būdus, bet labiausiai norima paskatinti visus politikos formuotojus ir suinteresuotąsias šalis užsibrėžti tikslus ir jų siekti. 2012 m. turėtų būti ne tik diskutuojama, bet ir gaunama realių rezultatų. Daugiau apie šiuos metus galite sužinoti apsilankę specialioje svetainėje.

Sausio 13 d. prisijunk prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas jau ne pirmus metus organizuoja Laisvės gynėjų dienos paminėjimą ir pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu sausio 13 d. ryte, 8.00 – 8.10 val. uždegamos žvakutės mokyklų ir įvairių įstaigų languose. Išsamesnę informaciją apie inicijuojamą pilietinę akciją rasite prisegtame dokumente, tačiau prie akcijos gali prisijungti ir tiesiog uždegdamas žvakutę savo lange.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras