booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Naujienlaiškis (kovas)

Šiame naujienlaiškyje skaitykite:
- Artimiausias programos „Europa piliečiams“ paraiškų teikimo terminas – 2012 m. birželio 1 d.
- Projektus įgyvendinusių organizacijų dėmesiui – pasidalinkite savo patirtimi su Europa
- Praktinis vadovas organizacijoms, dirbančioms miestų giminiavimosi srityje
- Konferencija Briuselyje „Vietos valdžia ir pilietinė visuomenė: partnerystė plėtrai“
- Kvietimas dalyvauti tarptautiniame seminare „Nacionalinės ir ES jaunimo strategijos“

Artimiausias programos „Europa piliečiams“ paraiškų teikimo terminas – 2012 m. birželio 1 d.

Europa piliečiams biuras maloniai norėtų priminti, jog iki 2012 m. birželio 1 d. paraiškas galite teikti net keturioms programos priemonėms:
- 1 veiksmo 1.1 priemonei „Miestų giminiavimosi veikloms skirti piliečių susitikimai“
- 1 veiksmo 2.1 priemonei „Piliečių projektai“
- 1 veiksmo 2.2 priemonei „Remiamosios priemonės“
- 4 veiksmui „Gyva Europos atmintis“.
Daugiau informacijos apie šias priemones galite rasti čia.

Projektus įgyvendinusių organizacijų dėmesiui – pasidalinkite savo patirtimi su Europa

Jei esate įgyvendinę projektą programos “Europa piliečiams” rėmuose ir norite, jog apie jį sužinotų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos gyventojai, kviečiame savo projekto aprašymu pasidalinti atnaujintame Europos Komisijos tinklalapyje, skirtame pilietiškumui. Skiltyje Sharing experience  Jums tereikės užpildyti nedidelę anketą, kurioje Jūsų pateiktus duomenis Europos Komisija išpublikuos programos tinklalpyje bei įvairių ES programų įgyvendintų projektų duomenų bazėje EVE.

Praktinis vadovas organizacijoms, dirbančioms miestų giminiavimosi srityje

„Europa piliečiams“ programos finansuojamo projekto „Aktyvus pilietiškumas socialinei politikai“ (Active citizenship for social policies) metu, jame bendradarbiaujančios Latvijos, Vokietijos ir Italijos organizacijos parengė leidnį „Giminiavimasis ir bendradarbiavimas Europoje, praktinis vadovas vietos valdžios organizacijoms“ (Twinning and partnerships in Europe, a practical handbook for Local Authorities). Leidiniu yra siekiama dviejų tikslų: suteikti informaciją, kuri leistų organizacijoms apsispręsti ar verta teikti paraiškas programai „Europa piliečiams“; patarti kaip parengti sėkmingus miestų giminiavimosi projektus (kaip išvengti sunkumų ir problemų bei padaryti bendradarbiavimą Europos mastu veiksmingą). Praktinis vadovas  skirtas paskatinti organizacijas lengviau dalyvauti miestų giminiavimosi veiklose.
Leidinį anglų kalba galite rasti projekto tinklalapyje šiuo adresu: http://www.futuraeuropa.it/cittadinanzaattiva/pdfcittattiva/towntwinninghandbook.pdf

Konferencija Briuselyje „Vietos valdžia ir pilietinė visuomenė: partnerystė plėtrai“

Vietos valdžios agentūrų asociacija ALDA 2012 m. kovo 28 dieną Briuselyje pristatys naują iniciatyvą Working Together for Developement  ir kviečia dalyvauti šiam įvykiui skirtoje tarptautinėje konferencijoje „Vietos valdžia ir pilietinė visuomenė: partnerystė plėtrai“. Konferencija, kurioje dalyvaus pagrindinės Europos plėtros srityje dirbančios organizacijos, siekiama aptarti vietos valdžios organizacijų galimybes bendradarbiauti su pilietinės visuomenės organizacijomis tam, jog būtų paskatintas „iš apačios į viršų“ metodas ir suformuota bendra strategija kaip būtų galima padaryti organizacijų pastangas efektyvesnėmis.
Daugiau informacijos apie konferenciją bei dalyvio registracijos anketą galite rasti čia.

Kvietimas dalyvauti tarptautiniame seminare „Nacionalinės ir ES jaunimo strategijos“

2012 m. balandžio 24 – 28 dienomis Liublijanoje (Slovėnija) vyks tarptautinis seminaras „National and EU Youth strategies“, skirtas Europos Sąjungos jaunimo politikos pokyčiams pristatyti,  gerosioms praktikoms pasidalinti, vietiniam, regioniniam ir nacionaliniam vystymuisi aptarti ir surasti jų sąsajoms ES plėtros rėmuose. Šiuo seminaru siekiama skatinti europinių, nacionalinių, regioninių bei vietinių jaunimo politikos strategijas remiančių instrumentų darnumą (programų, priemonių ir kt.), jų tobulinimą.
Organizatoriai kviečia seminare dalyvauti nacionalinės, vietinės ar regioninės valdžios atstovus, atsakingus už jaunimo sritį, dalyvaujančus rengiant ir/ar įgyvendinant strategijas ir priemones, susijusias su jaunimo politika, darbu su jaunimu, bei jaunimo politikos ekspertus, dalyvaujančius rengiant ir/ar įgyvendinant strategijas ir priemones, susijusias su jaunimo politika, darbu su jaunimu.
Dalyvių apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidomis rūpinasi Slovėnijos programos „Veiklus jaunimas“ agentūra. Atrinktų dalyvių tarptautinės kelionės ir sveikatos draudimo išlaidas finansuos programą „Veiklus jaunimas“ Lietuvoje koordinuojanti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, kuriai paraiškas galite pateikti iki kovo 15 d.
Platesnę informaciją apie šį renginį rasite Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros tinklalapyje.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras