booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Naujienlaiškis (gegužė)

Šiame naujienlaiškyje skaitykite:

  • Danijos ES pirmininkavimo konferencija „Didieji debatai 2050“
  • Europos finansavimo gidas ne pelno organizacijoms 2012 – 2013
  • Kvietimas į diskusiją Vilniuje „Europos atminties kultūra: fikcija ar realus ateities projektas“
  • Prasideda kampanija „Savanoriška veikla – svarbi“
  • Tinklalapis apie Europos Sąjungos įkūrėjus
  • Teisingumo Generalinis direktoratas kviečia išsakyti nuomonę apie ES Pilietiškumo ataskaitą
  • Renginys Briuselyje „Teisiniai komunizmo nusikaltimų aspektai“

Danijos ES pirmininkavimo konferencija „Didieji debatai 2050“

Birželio 1 – 3 dienomis Orchuse vyks Danijos pirmininkavimo ES renginys „Sprendimai permąstant – Didieji debatai 2050“ („Solutions by Re-thinking – the Great Debate 2050“), kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas Europos piliečių ir pilietinio dalyvavimo vaidmeniui sprendžiant Europos laukiančius iššūkius iki 2050 metų. Bus diskutuojama globalizacijos bei jos poveikio Europos ekonomikai, socialinėms sistemoms, aplinkai ir demografijai klausimais. Virš 400 pilietinės visuomenės, universitetų, politikos, socialinės ir ekonominės sričių atstovų renginyje dalyvaus debatuose, seminaruose bei darbo grupėse tam, jog išreikštų nuomonę apie Europos ateitį ir pasiūlytų Europos Sąjungos institucijoms būdus, kaip pilietinė visuomenė galėtų prisidėti prie Europos tapimo demokratijos ir gerovės švyturiu. Daugiau informacijos bei jos rezultatus po renginio galite rasti čia >>.

Europos finansavimo gidas ne pelno organizacijoms 2012 – 2013

Jei ieškote finansavimo galimybių savo projektui, Europos piliečių veiklos tarnybos (European Citizens Action Service) išleistas gidas „Guide to European Funding for the Non Profit Sector 2012-2013“ padės susigaudyti ES finansavimo mechanizmų labirinte. Šiame gide pateikiama:
- Informacija apie atitinkamas vidaus ir išorės biudžeto eilutes kartu su naudingais kontaktais
- Informacija apie Europos kaimynystės ir bedradarbiavimo instrumentus, struktūrinius fondus bei su jais susiję kontaktiniai duomenys
- Patarimai papildomo finansavimo paieškai bei Europos fondų sąrašas
- ES biudžeto struktūros ir jo veikimo principų apžvalga
- Naudingi patarimai, kaip gauti ES finansavimą.

Daugiau informacijos apie šią publikaciją rasite ar ją užsisakyti gelėsite apsilankę Europos piliečių veiklos tarnybos tinklalapyje.

Kvietimas į diskusiją Vilniuje „Europos atminties kultūra: fikcija ar realus ateities projektas“

2012 m. birželio 1 d., 17 val. Vilniaus universitete, Senato salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) vyks diskusija „Europos atminties kultūra: fikcija ar realus ateities projektas“. Renginyje dalyvaus viena žinomiausių atminties kultūros teoretikių, Konstancos universiteto profesorė Aleida Assmann, vienas žinomiausių Lenkijos istorikų, buvęs Varšuvos universiteto rektorius, pirmasis „Solidarumo“ suformuotos vyriausybės švietimo ministras profesorius Henryk Samsonowicz bei žinomas Lietuvos filosofas, politologas profesorius Alvydas Jokubaitis. Renginį ves Lietuvos istorijos instituto vyriausias mokslo darbuotojas habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis. Renginyje numatomas sinchroninis vertimas. Įėjimas nemokamas. Tai yra baigiamasis pašnekesys iš ciklo Atminties kultūrų dialogas Ukrainos, Lietuvos ir Baltarusijos (ULB) erdvėse. Renginių ciklą organizuoja Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus bei Varšuvos universitetų Istorijos fakultetai, Goethe’s institutas Lietuvoje, Lenkijos istorijos muziejus, Lenkijos institutas Vilniuje.

Prasideda kampanija „Savanoriška veikla – svarbi“

Jungtinių Tautų savanorių programa (United Nations Volunteers programme), siekdama pabrėžti žmonių dalyvavimo ir savanorystės svarbą darniai plėtrai, Jungtinių Tautų konferencijos Rio+20 metu (Brazilijoje) pradeda vykdyti multimedijos kampaniją „Savanoriška veikla – svarbi“ (Volunteer Action Counts). Kampanija suteikia galimybę visiems savanoriams – veikiantiems tiek bendruomenėse, tiek organizacijose – pristatyti savo veiklas, skirtas mūsų planetos ateičiai. Savanorių pasakojimai ir veiklos yra pristatomos kampanijos tinklalapyje www.volunteeractioncounts.org, taip pat socialinių tinklų Twitter ir Facebook profiliuose.

Tinklalapis apie Europos Sąjungos įkūrėjus

Ar daug žinote apie žmones, kurie atkakliai dirbo tam, jog sukurtų tokią Europą, kokioje dabar gyvename mes? Be abejo, paskutiniaisiais dešimtmečiais į Europos integracijos procesus buvo įsitraukę begalės vyrų ir moterų, tačiau Europos Komisija išskyrė 11 šių žmonių, kurių indėlis į Europos kūrimą buvo itin svarbus. Europos Komisija parengė vienuolika apybraižų bei vaizdo klipų apie „Europos Sąjungos įkūrėjus“, kuriuose pristatomi ne tik faktai apie jų profesinę bei politinę karjerą, jų kovas bei įsitikinimus apie Europos integracijos svarbą, bet ir asmeninio gyvenimo detales. Susipažinti su šiomis apybraižomis bei pasižiūrėti vaizdo klipus galite apsilankę šiame tinklalapyje: www.europa.eu/about-eu/eu-history/founding-fathers/index_en.htm .

Teisingumo Generalinis direktoratas kviečia išsakyti nuomonę apie ES Pilietiškumo ataskaitą

Ar esate susidūręs su problemomis keliaudami po ES šalis? Ar kada nors turėjote nepatogumų apsipirkdami kitos ES šalies internetinėje parduotuvėje? Kokioje Europoje norėtumėte gyventi 2020 metais? Jei taip, nuo 2012 m. gegužės 9 d. iki rugsėjo 9 d. turite galimybę išsakyti savo nuomonę apie savo, kaip ES piliečio, teises. Europos Komisija 2010 metais paskelbė pirmąją ES Pilietiškumo ataskaitą, siekdama informuoti Europos piliečius apie jų teises. Joje buvo išskirti 25 punktai, kuries galėtų palengvinti piliečių gyvenimą. Dabar Europos Komisija kviečia išsakyti jums aktualias problemas viešoje apklausoje. Šios apklausos rezultatų pagrindu 2013 metais, kurie yra paskelbti Europos piliečių metais, bus parengta ir paskelbta antroji ataskaita apie ES Pilietiškumą. Viešoje apklausoje galite sudalyvauti apsilankę šioje internetinėje svetainėje: http://ec.europa.eu/your-rights-your-future.

Renginys Briuselyje „Teisiniai komunizmo nusikaltimų aspektai“

Europos atminties ir sąžinės platformos nariai bei Europos istorijų sutaikymo grupė organizuoja ir kviečia į renginį Europos Parlamente „Teisiniai komunizmo nusikaltimų aspektai“. Renginys vyks birželio 5 d. nuo 8:30 iki 18:00 val. Konferencija suburs teisės ekspertus, totalitarinės praeities srityje dirbančių institucijų ir organizacijų atstovus, aukų asociacijas taip pat didelės svarbos Europos organizacijas iš 16 šalių. Renginio tikslas – aptarti ir surasti naujus tarptautinės teisės modelius, kuriais būtų galima atlyginti etinę, moralinę ir teisinę žalą asmenims, nukentėjusiems nuo totalitarinio komunizmo. Konferencija siekiama prisidėti prie lygių galimybių visiems ES piliečiams užtikrinimo, kaip kad numatyta ES Pagrindinių teisių chartijoje, bei sustiprinti Europos sąjungos integracijos procesus. Daugiau informacijos apie renginį bei jo programą galite rasti čia >>.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras