booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Skubus paskutinės minutės kvietimas dalyvauti projekto „Kaip formuojame savo praeitį“ seminare Vokietijoje

Organizacija „Citizens of Europe e.V“, bendradarbiaudama su organizacijomis „Vuste Envis“, „Neformalaus švietimo iniciatyvos“ bei „Foundation for Democratic Youth“ kviečia Jus sudalyvauti penktąjame ir paskutiniąjame projekto „Kaip formuojame savo praeitį“ (How we shape our past) seminare, kuris vyks Veimare (Vokietija) nuo 2012 m. rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 3 d.

Apie ką yra projektas „Kaip formuojame savo praeitį“?

Tai, kaip mes traktuojame savo istoriją, daug pasako apie mus pačius. Pasirinkdami, kuriuos istorijos aspektus labiau pabrėžti, kuriuos pamiršti, surasdami įvairius ryšius tarp įvykių, juos interpretuodami, priešpastatydami save prieš „kitus“ – taip apsibrėžiame, kas mes esame ir kuo norėtume būti. Mūsų požiūris dabar nulemia kuo mes tapsime ateityje. Pastarąjį amžių Europa pergyveno kompleksiškas nacizmo ir stalinizmo ideologijų sistemas ir jas suformavusias visuomenes. Jų egzistavimas paveikė ir mus. Jų patirtis yra pagrindinis aspektas, nulėmęs Europos demokratijos formavimąsi ir jos tolimesnę istoriją ateityje.

Ankstesnėse projekto veiklose lankėmės ir tyrinėjome istorines atminties vietas Berlyne, Budapešte, Vilniuje ir Prahoje, diskutavome apie fašizmo ir stalinizmo periodų istoriografiją su ekspertais bei gyvaisiais liudininkais, kalbinome vietinius gyventojus. Dabar atėjo metas paskutiniam projekto seminarui Veimare.

Seminaras Veimare

Penktąjį kartą susitiksime Veimare atvirai diskusijai ir mūsų patirčiai aptarti. Pristatysime, palyginsime, priešpastatysime savo patirtis iš skirtingų šalių ir padarysime išvadas apie tai, kuo mes tikime, kokie yra efektyviausi būdai praeičiai atsiminti ir kokią įtaką istorija daro šiandienei ir ateities kartoms. Seminaras pasitarnaus kaip pagrindas ateities bendradarbiavimui ir bendroms veikloms. Taip pat apsilankysime Buchenvaldo memoriale.

Kas gali dalyvauti?

Bet kokio amžiaus piliečiai iš Europos Sąjungos šalių bei Kroatijos ir Makedonijos.

Dalyvio mokestis ir kelionės išlaidos

Dalyvio mokestis priklauso nuo dalyvio galimybių. Mažiausias mokestis 30 eurų, didžiausias 60 eurų.
70% (maksimaliai 125 eurus) kelionės išlaidų padengs organizatoriai pagal dalyvių pateiktus originalius kelionės bilietus ir įlaipinimo korteles.

Registracija

Seminare norintys dalyvauti žmonės nedelsiant turėtų užpildyti dalyvio kondidato formą (pateikiama žemiau) ir kartu su gyvenimo aprašymu išsiųsti el.paštu lina.jukonyte@citizens-of-europe. Atrinkti dalyviai apie atrankos rezultatus bus informuoti 2012 m. rugpjūčio 27 d. ir paprašyti patvirtinti savo dalyvavimą.

Kvietimas dalyvauti seminare Veimare
Kandidato forma
Projekto aprašymas
Seminaro Veimare programa

Projektas „Kaip formuojame savo praeitį“ (How we shape our past) yra remiamiamas finansuojant ES programos „Europa piliečiams“ 4 veiksmo „Gyva Europos atmintis“.

Kontaktai:
Citizens of Europe e.V.
Kiefholzstraße 2
D-12435 Berlin
Phone: +49 30 86 87 01 09 22
Fax: +49 30 86 87 01 09 29
office@citizens-of-europe.eu
www.citizens-of-europe.eu

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras