booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Naujienlaiškis (balandis)

Šiame naujienlaiškyje rasite:
- Lenkijos organizacija kviečia prisijungti prie jaunimui skirto istorijos projekto
- Ispanijos organizacija ieško partnerių projektui apie piliečių užimtumą
- Kvietimas nekomercinėms radijo stotims tapti projekto partneriu
- Latvių asociacija „Courage foundation“ ieško partnerių 4 veiksmo projektui
- Radvilės Morkūnaitės iniciatyva Europos Parlamente pristatytas istorinis romanas apie tremtį
- Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje kviečia tiesiogiai stebėti Europos Ombudsmeno renginį piliečiams

Lenkijos organizacija kviečia prisijungti prie jaunimui skirto istorijos projekto

Lenkijos savanorių ekspertų korpuso fondas (Korpus Ochotników Specjalistów) ketina teikti paraišką programos „Europa piliečiams” 4 veiksmui “Gyva Europos atmintis” (paraiškų teikimo terminas – 2013 m. birželio 1 d.). Projektas bus skirtas Antrojo pasaulinio karo protrūkio bei 1939 m. rugsėjo mėnesio Varšuvos apgulties bei gynybos metinėms paminėti. Fondas šios sukakties paminėjimui planuoja surengti tarptautinį seminarą jauniems istorija besidomintiems studentams ar mokiniams, kurie norėtų daugiau sužinoti apie pirmą Antrojo pasaulinio karo  mėnesį, pagrindinį dėmesį skiriant Varšuvos gynybai. 3 – 4 dienų seminaras, kartu su jį lydinčiais vizitais į karo ir istorijos muziejus bei dalyvavimu minėjimo ceremonijoje, vyktų 2014 metų rugsėjo mėnesį. Fondas ieško partnerio Lietuvoje – universiteto, vidurinės mokyklos ar nevyriausybinės organizacijos, – kuris galėtų  deleguoti 4-6 istorija besidominčius mokinius ar studentus (arba mišrią grupę), mokančius anglų kalbą ir norinčius sudalyvauti šiame mokomajame vizite Varšuvoje. Jei Fondas gaus paramą projektui, būtų padengtos dalyvių kelionės į Varšuvą bei 3 nakvynių viešbutyje išlaidos. Planuojama, jog šiame renginyje taip pat dalyvaus grupės iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos bei Rumunijos. Platesnį projekto aprašymą bei organizatorių kontaktus galite rasti čia >>>.

Ispanijos organizacija ieško partnerių projektui apie piliečių užimtumą

31 savivaldybę jungianti regioninė organizacija iš Ispanijos La Comarca de Los Monegros ieško partnerių iš ES šalių, ypač iš Šiaurės ir Rytų Europos, projektui, kurį planuojama teikti „Europa piliečiams“ programos 1 veiksmo 2.1 priemonei „Piliečių projektai“ (paraiškų teikimo terminas – birželio 3 d.). Projekto pagrindinė ašis yra piliečių dalyvavimo metodologijos, skirtos ištirti ES politikos daromam poveikiui užimtumo sektoriui, išbandymas regionuose.  Projektu siekiama nustatyti kiekvieno projekte dalyvaujančio regiono užimtumo kontekstą, pasidalinti regionuose įgyvendinamomis užimtumo didinimo strategijomis, paskatinti visuomenę aktyviau įsitraukti į sprendimų priėmimo procesą, ištirti inovatyvius piliečių ir vietos valdžios institucijų diskusijos metodus. Projekto metu kiekviename dalyvaujančiame regione planuojama suburti darbo grupes, ištirti egzistuojančius komunikacijos būdus, sukurti virtualius įrankius dalyvavimui skatinti, surengti forumą, skirtą darbo rinkai ir užimtumo didinimo iniciatyvoms aptarti, apsilankyti ES institucijose. Projekte jau sutiko dalyvauti Prancūzijos ir Ispanijos organizacijos, tačiau organizatoriai ieško trijų nedidelių Šiaurės regionuose  veikiančių viešojo sektoriaus institucijų, dirbančių su užimtumo didinimo politika, kurie norėtų išbandyti naujus piliečių įtraukimo metodus savo regione. Daugiau informacijos bei organizatorių kontaktus rasite čia >>>.

Kvietimas nekomercinėms radijo stotims tapti prancūzų inicijuojamo projekto partneriu

Prancūzijos radijo stočių asociacija Aligre FM ketina teikti paraišką 1 veiksmo 2.2 priemonei  „Remiamosios priemonės“ projektui ReportIn‘Europe, kuriuo jaunieji pilietiški žurnalistai ketina prisidėti prie Europos identiteto kūrimo įsteigiant inovatyvią skirtingų medijų platformą apie Europą. Pagrindinė projekto  idėja yra sukurti naujos kartos europietišką centrą, skirtą Europos nekomercinių ir interneto radijo stočių medžiagos dalinimuisi ir gamybai. Tai būtų žaismingas langas į Europą su įvairiais garsais ir vaizdais, kuriame vienu paspaudimu lankytojai galėtų gauti išsamią informaciją. Projektui ieškomi partneriai – asocijuotos, nekomercinės ir interneto radijo stotys, esančios ES šalyse. Iš partnerių tikimasi, jog jie prisidės pateikdami žurnalistinį turinį (garso reportažus ir interviu, nuotraukas bei vaizdo reportažus), padės viešinti platformą savo šalyse bei transliuos savo reportažus. Daugiau informacijos apie projektą bei organizatorių kontaktus galite rasti čia >>>.

Latvių asociacija „Courage foundation“ ieško partnerių 4 veiksmo projektui

Koceni apylinkės (Latvija) asociacija „Courage foundation” ketina teikti projekto „Praeities ir dabarties kodai Europoje“ paraišką 4 veiksmui „Gyva Europos atmintis“ (terminas – birželio 1 d.) ir ieško partnerių jam įgyvendinti. Latvijos žmonės išgyveno dvi totalitarines sistemas – nacizmą ir stalinizmą, buvo okupuoti 50 metų, ir pagaliau pradėjo suvokti demokratinės sistemos ir visuomenės pažeidžiamumą. Dabar latviai turi galimybę patys priimti ir realizuoti sprendimus, daryti klaidas ir mokytis. Latviai nori suprasti pastarojo šimtmečio bendros Europos istorijos procesus, kurie darė įtaką skirtingų kartų mąstymo modeliams bei dabartiniams procesams. Projekto metu planuojama išsiaiškinti, kaip šie istoriniai procesai yra suprantami kitų Europos šalių žmonių akimis ir ar latvių požiūris į Antrąjį pasaulinį karą sutampa su kitų Europos tautų požiūriu. Projekto „Praeities ir dabarties kodai Europoje“ tikslas yra žinių ir diskusijų pagalba skatinti išlavintą visuomenės požiūrį į demokratiją ir kitas Europos vertybes. Daugiau apie projektą ir kontaktinius duomenis galite rasti čia >>

Radvilės Morkūnaitės iniciatyva Europos Parlamente pristatytas istorinis romanas apie tremtį

Europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės–Mikulėnienės iniciatyva Europos Parlamente pristatytas lietuvių kilmės rašytojos Rūtos Šepetys istorinis romanas „Tarp pilkų debesų“. Plataus pripažinimo sulaukusio romano autorė susitikimo Europos Parlamente metu pakvietė prisiminti ir savo šeimų istorijas, gyvai pasakojo apie knygos atsiradimo aplinkybes, ilgą knygos kelią į skaitytoją ir skirtingas romano interpretacijas įvairiose pasaulio šalyse. Plačiau skaitykite bei žiūrėkite video įrašą čia >>.

Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje kviečia tiesiogiai stebėti Europos Ombudsmeno renginį piliečiams

Balandžio 23 d. Europos Ombudsmenas Nikiforos Diamandouros organizuoja kasmetinį renginį visos Europos piliečiams. Jo metu galėsite sužinoti daugiau apie savo teises bei galimybes keisti Europos Sąjungą pasinaudojant Piliečių iniciatyvos instrumentu, kreipiantis į Europos Ombudsmeną ar tiesiog suburiant iniciatyvius piliečius. Renginyje dalyvaus ir interaktyviai su auditorija bendraus Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas, Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojai Vivian Reding, atsakinga už teisingumą, pagrindines teises, bei Marošas Šefčovičius, dirbantis institucijų ryšių ir administravimo srityje. Renginys bus transliuojamas internetu. Klausimus dalyviams bus galima užduoti Twitter tinkle, pasinaudojant žymekliu #EYC2013eo. Europos Parlamento Informacijos biuras maloniai kviečia visus aktyviai besidominčius, remiančius ar organizuojančius piliečių iniciatyvas balandžio 23 d. stebėti tiesioginę transliaciją jų naujame biure. Registruotis galima el. paštu epvinius@europarl.europa.eu. Renginio programą bei daugiau informacijos galite rasti Europos Parlamento Informacijos biuro tinklalapyje >>

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras