booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Tarptautinė kilnojamoji paroda „Totalitarizmas Europoje” Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse

Minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti bei Baltijos kelio dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse 2013 m. rugpjūčio 23 dieną 16 val. atidaroma tarptautinė kilnojamoji paroda „Totalitarizmas Europoje“.

Parodoje pristatoma XX amžiaus fašizmo, nacizmo ir komunizmo rėžimų nusikaltimų aukų statistika iš 12 šiandieninės Europos Sąjungos šalių narių: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Slovėnijos, Rumunijos ir Bulgarijos. Paroda pateikiama kaip juodoji knyga, kurioje kiekvienai šaliai skiriamas atskiras puslapis, pasakojantis apie rėžimų aukas, asmenis atsakingus už nusikaltimų vykdymą bei jų apkaltos procesus po rėžimų žlugimo.

Šis projektas, kuris buvo parengtas bendradarbiaujant daugiau nei dvidešimčiai institucijų ir organizacijų, siejamų su Europos atminties ir sąžinės platforma, yra adresuojamas plačiajai visuomenei. Jo tikslas – supažindinti su totalitarinių rėžimų kriminaline prigimtimi bei pristatyti ryšį tarp dviejų pagrindinių XX amžiaus rėžimų Europoje. Projektu siekiama ne tik didinti informuotumą apie šį tamsų bendros Europos istorijos periodą, bet ir parodyti būtinybę ginti pagrindines žmogaus teises bei išvengti bet kokios totalitarinės jėgos iškilimo ateityje.

ES programos „Europa piliečiams” bei Tarptautinio Visegrado fondo remiamą projektą jau galėjo pamatyti Slovakijos, Slovėnijos ir Čekijos publika. Lietuvoje šią parodą galite aplankyti nuo rugpjūčio 23 d. iki rugsėjo 30 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F, Vilniuje).

 

totalitarianisms_europe

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras