booksfromlithuania.ltpilieciams.eucultureguide.ltkultura2007.lt koperator.lt
Programa „Europa piliečiams“ - logotipas

Oficialiai patvirtinta finansavimo programa „Europa piliečiams“ 2014-2020 metų periodui!

Europos Sąjungos Taryba 2014 m. balandžio 15 d. vienbalsiai priėmė Reglamentą, kuriuo įsteigiama programa „Europa piliečiams“ 2014-2020 m. periodui.

Programa siūlo finansinę paramą šiose teminėse srityse:

  • „Europos atminimas“. Ši programos kryptis akcentuoja Europą kaip taikos projektą. Turime išlaikyti praeities atminimą kurdami ateitį. Programa finansuos iniciatyvas, skirtas totalitarinių režimų priežastims svarstyti, nagrinėjančias Europos šiuolaikinei istorijai svarbius momentus ir atskaitos taškus bei iniciatyvas, žvelgiančias iš skirtingų istorinių perspektyvų. Praeityje išmoktų pamokų atsiminimas yra būtina sąlyga kuriant geresnę ateitį.
  • „Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas“. Šia programos dalimi yra siekiama sustiprinti plačiosios visuomenės supratimą kaip šiandien yra formuojama ES politika. Kryptimi taip pat siekiama skatinti glaudų pilietinės visuomenės įsitraukimą į Europos politikos formavimo procesus. Piliečių organizacijos galės gauti finansavimą projektams, skatintiems ir plėtojantiems atsakingą, demokratinį pilietiškumą bei visuomenės įsitraukimą į Europos integracijos procesus.

Artimiausiu metu numatomi šie žingsniai:

  • Reglamento, kuriuo įsteigiama programa, paskelbimas Oficialiame žurnale ir programos įsigaliojimas publikacijos dieną (iki balandžio galo);
  • Programos komiteto įsteigimas, jo procedūrinių taisyklių bei 2014 metų darbo programos, kuri apima 2014 metų krypčių prioritetus, patvirtinimas (iki gegužės pradžios);
  • Programos vadovo, kuriame pateikiama informacija apie paramos galimybes, paraiškos teikimo procedūras ir paraiškų teikimo terminus, paskelbimas (iki gegužės pradžios).
  • Pirmasis paraiškų teikimo terminas miestų partnerystės (town twinning), miestų tinklų ir Europos atminimo projektams yra preliminariai numatytas 2014 m. birželio 4 dienai. Antrasis paraiškų teikimo terminas miestų partnerystės, miestų tinklų ir pilietinės visuomenės organizacijų projektams numatytas 2014 m. rugsėjo 1 dienai.

Daugiau informacijos netrukus galėsite rasti programai skirtuose Europos Komisijos (http://ec.europa.eu/citizenship) ir Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios agentūros (http://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en) tinklalapiuose.

Artimiausiomis savaitėmis „Europa piliečiams“ biuras Lietuvoje rengs informacinius seminarus penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Alytuje. Numatomų renginių laiką ir vietą bei registraciją į juos šią savaitę paskelbsime tinklalapyje old.pilieciams.eu ir išsiųsime naujienlaiškio prenumeratoriams.

 Į titulinį | Kontaktai
© Visos teisės saugomos. BĮ Tarptautinių kultūros programų centras / „Europa piliečiams“ biuras